Portál pre mamičky a ich detičky
-

Ako obliecť deti v premenlivom počasí?

subpage-img
Májové počasie na Slovensku trápi naše outfitové myšlienky. Nikdy neviete, či sa dobre oblečiete a či vás nezaskočí dážď, vietor alebo zima. Jednoznačne treba sledovať mobilné aplikácie o počasí alebo internetové stránky či pozerať alebo počúvať počasie v médiách. O to viac to platí, ak máte doma malé dieťa. Jeho imunita je krehkejšia než by sa mohla zdať, a preto je dôležité predpovedať počasie a vedieť, čo kedy obliecť.

Radšej viac než menej

Zrejme to z prísloví poznáte inak, ale v tomto prípade to platí. Radšej viac vrstiev a tenších než menej hrubších. Ak potrebujete niečo rýchlo vyzliecť a dieťatko má na sebe len tričko a sveter, potom mu toho už veľa neostane. Rýchlo ho ofúkne alebo sa spotí a soplík je na svete. Ak preferujete viacero tenších vrstiev, v konečnom dôsledku bude dieťa v teple. Ak potom potrebujete niečo vyzliecť, vyzlečiete jednu tenšiu vrstvu a dieťa sa dostane do tepelnej pohody. Nebude mu zima pretože zostane oblečené vo viacerých vrstvách. Keď sa potom ochladí a náhodou budete chcieť vašu ratolesť opäť zahriať, jednoducho mu to tričko znova oblečiete.

Praktickosť viacerých kúskov

Praktickosť sa skrýva v tom, že ak máte viacero kúskov navrstvených v jednom outfite, rýchlo ich dokážete vyzliecť a obliecť. Nemusíte tak bábätko vystavovať chladnému počasiu a nemusíte vôbec nikde zastavovať a zbytočne sa zdržiavať.

Čapička a suché ponožky po ruke

Platí zlaté pravidlo, mať čapičku a ponožky po ruke. Suché ponožky sú dôležité najmä ak by ste ich potrebovali prezliecť za tie, ktoré má dieťatko oblečené ak cupkalo po mlákach a pod., prípadne môže mať v akútnych prípadoch aj dvoje ponožky na sebe. Čapicu by ste mali mali po ruke ak začne pršať alebo fúkať. Aby vám neprefúklo kočík, k dispozícií sú v detských obchodoch rôzne návleky na kočiarik. Dokonca si môžete zakryť aj kolesá na kočíku aby sa zbytočne nezašpinili. Samozrejmosťou je jemná a mäkučká deka.

Prírodné materiály

Odporúčame ich najmä v prípade kožných reakcií. Malé deti sú citlivé na umelé materiály, a väčšina výrobcov na to aj reaguje prírodnými materiálmi. Stačí sa dôkladne pozrieť na etiketu. Tam samozrejme nájdete aj informáciu o tom, ako správne to dané oblečenie prať, aby ste neubrali na jeho kvalite.

Foto: Pixabay.com

 

Autor: Katarína V. 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Budem mať mlieko a bude ho dosť? - časť 1.

Jasle áno či nie?

Budem mať mlieko a bude ho dosť? - časť 2.

Odvykanie detí od plienok

Deti a vitamíny