Portál pre mamičky a ich detičky
-

Mamička obliekla do škôlky svojmu synovi šaty Elsy z rozprávky Ľadové kráľovstvo, pretože sa mu to páči a ona ho v tom podporuje

subpage-img

Haylee Bazen, matka trojročného chlapčeka Zackaryho, sa rozhodla, že svojmu synovi dovolí nosiť šaty z Disney rozprávky Frozen a tým sa snaží aj bojovať o narušenie rodových stereotypov. Následne sa k tomuto postoju dosť rázne vyjadrila.

Táto matka sa rozhodla dovoliť svojmu synovi ísť do škôlky oblečenému v šatách z rozprávky Ľadové kráľovstvo, pretože túto rozprávku miluje. Na zastávke autobusu sa jej ale prihovorila jedna pani a bola dosť pohoršená. Preto sa táto mamička rozhodla napísať k tomu svoj názor, kde uviedla, že: " Nie je mi ľúto, že sa jej nepáčilo, ako je oblečený a ani mi nie je ľúto, že sa jej nepáčila téma o ktorej sme sa rozprávali ( hovoril mi, že jeho najobľúbenejšia Disney princezná je Snehulienka, samozrejme.) 

Zackary je môj trojročný syn a môže byť čo chce a kým chce. Dnes bol Disney princeznou. A ÁNO, dovolila som mu tak ísť do škôlky. Prečo? Pretože to je to, čo chce nosiť, pretože chce ukázať svojej učiteľke a svojim kamarátom Elsiné šaty, pretože si chce spievať ´Let it go´ pesničku a pretože nerozumie rodovým stereotypom...

Hrá sa s autami a bábikami, princeznami a pirátmi,jazdí na kolobežke a kočíkuje. Na tvár si maľuje zombie a dáva si lesk na pery. A ak sa rozhodne, že chce nosiť šaty, tak môže!"

A čo si o tom myslíte Vy?

Tlačí sa to na nás zo všadiaľ.

Ja som nedávno podpisovala petíciu proti tomu, aby mala Elsa v pokračovaní Ľadového kráľovstvá priateľku namiesto priateľa. Mne osobne sa to nepáči. Neviem si predstaviť, že by som raz mala dať svojmu dieťaťu, napríklad chlapcovi, na výber, či chce byť chlapcom alebo dievčaťom a vychovávať ho tak, ako sa to jemu zapáči.

No aký je Váš názor? 

Je dobré dovoliť deťom nosiť čokoľvek bez ohľadu na ich pohlavie? 

Sme len konzervatívna krajina, alebo je to správne?

zdroj článku: distractify.com

autor článku: Michaela K.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Materská dovolenka a rodičovský príspevok v roku 2019

Učešte svoje dievčatá ako princezné: stočený rybí vrkoč

Rodičia všetkým zatajili, že čakajú dvojčatá. Pozrite si skvelé reakcie ich známych a rodiny, keď ich prvýkrát zbadali

Už ste videli štvorčatá, ktoré sa smejú naraz?

Ako zistíte, že Vaše dieťa klame