Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Pozor na to, ako sa správate k svojmu dieťaťu: Mnoho slovenských rodičov robí veľa zásadných vecí úplne zle - ani si to neuvedomujú.

subpage-img

Ste rodič alebo sa ešte len chystáte mať dieťa? Výchova a starostlivosť o dieťa je veľmi dôležitá súčasť života, ku ktorej je potreba veľa zodpovednosti, trpezlivosti a samozrejme lásky. Nie je to len tak mať dieťa, pretože mnoho ľudí nevie, ako sa o  takéto dieťa správne starať. Mladí ľudia si niekedy zaobstarajú dieťa a netušia, ako náročné to pre nich môže byť. Začnú sa potom pri výchove svojich detí dopúšťať závažných chýb, ktoré môžu mať neblahý vplyv na život dieťaťa samotného, ​​ale aj priamo na ne. Poďme sa teda spoločne pozrieť na najčastejšie chyby mladých rodičov, aby sme vedeli, čomu je rozhodne dobré predchádzať.


Rozporuplná výchova

Čakanie a plánovanie nového dieťaťa môže byť pre veľa mladých párov veľmi radostnou záležitosťou. Aj napriek tomu na to mnoho týchto párov nie je dostatočne pripravené. Všetci čítajú a študujú, ako sa o  dieťa správne starať, radia  sa s rodičmi, babičkou, tetou a ďalšími. Každý im však môže dať úplne iné rady ohľadne výchovy, takže potom môže  byť veľmi náročné vybrať si tie správne. Výchova a starostlivosť o dieťa sa tak môže stať veľmi rozporuplná a príliš náročná. Vyvarujte sa týchto chýb.


Stop štekleniu

Rodičia majú radi, keď sa ich dieťa usmieva alebo sa smeje na plnú miestnosť. Niekedy to však samo nejde, a preto tomu pomôžu tak, že dieťa začnú štekliť. Dieťa sa v tú chvíľu začne smiať a rodičia tak usúdia , že sa mu to páči. V skutočnosti môže šteklenie byť pre dieťa nepríjemné i bolestivé. Deti však ešte nevedia  povedať nie, a preto pokračujú vo smiechu ďalej. Pri dlhšom šteklení  sa u dieťaťa môže rozvinúť stresový reflex. Vzhľadom k tomu odborníci odporúčajú, aby rodičia svoje deti príliš nešteklili, obzvlášť ak je dieťa hladné a ospalé. Sú   oveľa zaujímavejšie spôsoby, ako prinútiť svoje dieťa k smiechu.


Detské jasličky

Detská postieľka pre dieťa by mala byť predovšetkým pohodlná, aby sa v nej dieťa cítilo dobre. Dieťa potrebuje dobrý matrac s plachtou a malou prikrývku v prípade chladu. Ďalšie veci, ktoré sa v postieľke často vyskytujú, už tam byť nemusia. Plyšový zajačikovia, jednorožce a ďalšie hračky môžu dieťaťu pri otáčaní ublížiť. Z toho dôvodu je dobré ich tam nedávať. Mobilné hračky by mali visieť vo vzdialenosti až 50 cm od očí dieťaťa.


Detská nočná lampa

Mnoho rodičov sa v detstve bálo tmy, čo je pravdepodobne dôvod, prečo deťom dávajú do izby svetielka. Svetlo nočnej lampy však spôsobuje viac škody ako úžitku. Dokonca aj veľmi slabé svetlo z nočnej lampy môže narušiť spánok a biologické hodiny dieťaťa. Ak nechcete dieťa nechať v úplnej tme, voľte nejakú farbu, avšak sa vyvarujte modrej, ktorá je pre spánok nebezpečná.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Skutočný zabijak tukov. Len 1 odmerka vám pomôže schudnúť takmer 10 kg

Čo nám hovorí naša menštruácia o našom zdraví

Matka varuje ostatných rodičov "Nikdy nerobte túto chybu, môže stáť vaše dieťa život!"

Detské mená detí, ktoré sú zakázané

Dôležité informácie o herpese, ktoré by ste mali vedieť