Portál pre mamičky a ich detičky
-

Stop telesným zápachom. Zatočte s arómami od potu pomocou byliniek a ingrediencií z kuchyne

subpage-img

Nadmerné potenie dokáže poriadne vytrápiť nielen človeka, ktorý ním trpí, ale i jeho okolie. Bojovať s touto nežiaducou vlastnosťou tela však nemusí byť nemožné. Existujú produkty, ktoré dokážu nepríjemné pachy potu minimalizovať.

Niektoré výrobky, ako napríklad paradajky, kapusta či káva, môžu spôsobovať, že sa človek viac potí a aróma, ktorú pritom zanecháva, je ostrejšia. Takýto silný telesný zápach dokáže poriadne zahanbiť. Aby ste sa vyhli zbytočným trapasom a vaše sebavedomie neutrpelo, zaraďte do vášho života tieto produkty.

Kokosový olej

Ide o jeden z najefektívnejších produktov, ktorý pomáha v boji proti nepríjemným pachom. Jeho antimikrobiálne vlastnosti obmedzujú rast baktérií, zatiaľ čo kyselina laurová ničí štipľavý zápach.

Odporúča sa, aby ste 1- až 2-krát denne, vždy po sprchovaní, naniesli produkt do oblasti podpazušia. Samozrejme, samotný pot nezmizne, no kokosový olej dokáže zabezpečiť telu príjemnú arómu.

reklamatext1

Citrón a citrusové plody

Antiseptické vlastnosti citrónu pomáhajú eliminovať nežiadúce pachy. Už pohár citrónovej vody v dopoludňajších hodinách (za predpokladu, že to žalúdok zvládne) môže mať pozitívne účinky na zvládnutie tohto problému.

Ďalšou možnosťou je vytlačiť 1/2 citróna, rozotrieť ho na nohy alebo do podpazušia, nechať uschnúť a osprchovať sa.

Senovka grécka

Semená tejto rastliny pôsobia ako antioxidant. Nielenže odstraňujú toxíny z tela, ale tiež zabraňujú infekciám, ktoré spôsobujú šírenie zápachu.

Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, povarte 1 lyžičku semien vo vode a pripravený nápoj vypite po 6 až 8 hodinách. Semená sa môžu pridávať aj do čaju.

Petržlen

Táto rastlina očisťuje telo a bojuje proti baktériám, ktoré spôsobujú, že človek vonia zle. Vďaka vysokému obsahu chlorofylu a čerstvej aróme má petržlen výrazný dezodoračný účinok.

Aby ste sa zbavili nepríjemného telesného zápachu, môžete petržlen použiť v šalátoch alebo horúcich jedlách. Tiež je možné pripraviť nápoj zo sušených stoniek a listov.

Šalvia

Táto bylinka obsahuje vitamíny, flavonoidy a ďalšie zlúčeniny, ktoré z nej robia zázrak prírody pre naše zdravie. Vďaka vysokej koncentrácii živín má šalvia viacero liečivých vlastností. Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, antiviroticky, a, okrem iného, zabraňuje aj nadmernému poteniu.

Listy a kvety šalvie môžu byť použité v odvaroch, či v kúpeľoch. Avšak, mali by ste byť opatrní, pretože vysoká koncentrácia biologicky aktívnych látok môže spôsobiť vedľajšie účinky.

Mäta

Rastlinka s nezameniteľnou arómou má výrazne upokojujúce účinky. Požitie mäty znižuje počet impulzov poslaných do potných žľazy, čo spôsobuje, že telo produkuje menšie množstvo sekrécie.

Mätu možno konzumovať v čerstvom aj sušenom stave, ale výbornú alternatívu na použitie ponúka aj vo forme esenciálneho oleja. Keď sa aplikuje lokálne, má protizápalový účinok a pokrýva telo s príjemnou vôňou.

Škorica

Škorica je dobre známa svojou schopnosťou eliminovať zápach v ústach. Ak sa spotrebováva denne, začína ovplyvňovať aj celkovú arómu tela a môže vám pomôcť zbaviť sa nadmerného potenia. Pridávanie škorice do jedla preto nie je vôbec na škodu.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje organické kyseliny a tanín, vďaka čomu pomáha bojovať proti nadmernému poteniu a zabraňovať rozširovaniu sa baktérií.

Pite zelený čaj denne, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok. Okrem zníženia potenia, má tento čaj priaznivý vplyv na celkové fungovanie metabolizmu a je užitočný pre tých, ktorí chcú zostať štíhli.

Foto: pixabay.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Veľká rodina nie je „in“

Deti a počítač

Bezpečné a ekologické upratovanie: Ako na detoxikáciu domácnosti v tehotenstve

V čom by sme mali spať alebo správne pyžamo do každej ročnej doby

Tehotenská cukrovka