Portál pre mamičky a ich detičky
-

Zdravšie snacky k telke? Nie je problém! Neprejedajte sa viac a skúste naše domáce recepty.

subpage-img

Aj vás trápi pohľad na manžela so zaborenou rukou v zemiakových lupienkoch každý večer pri televízií? Neodoláte pokušeniu a tiež si často dáte? Stavte na naše recepty a urobte si doma chutné pokušenia zdravšou cestou.

 

 

 

 

1.      Pivo napoly

Často sa stáva, že si k večerným TV snackom nalejeme aj rôzne nápoje. Možno aj vás trápi neustále popíjanie piva či vína. Máme na to jednoduché riešenie. Podeliť sa o plechovku. Plechovka obsahuje najčastejšie 0,5 litra tohto nápoja a spokojne sa z nej dá rozliať pivo do dvoch pohárov a ešte aj niečo zostane. Výborný nápad, čo poviete?

 

 

 

 

2.      Zeleninové čipsy

Namiesto klasických zemiakových lupienkov, skúste osvedčený fit tip: zeleninové lupienky. Pripravíte ich jednoducho. Škrabkou na zemiaky ošúpte tenké kúsky vašej obľúbenej zeleniny. Hodí sa repa, mrkva, zeler aj sladké zemiaky- batáty. Dostatočne ich naolejujte a potrite soľou a provensálskym korením. Môžete na ne natrieť aj roztlačený cesnak. Pečte na 180 stupňoch asi pol hodinu.

 

 

 

 

3.      Dreň miesto zmrzliny

V letných horúcich dňoch nás láka jesť veľa studenej pochúťky. Zmrzlina nás sprevádza niekedy aj celým dňom, a preto je fajn, ak si urobíme našu domácu. Menej kalorickou variantou môže byť ovocná dreň. Urobíte ju jednoducho, umyté a spracované ovocie rozmixujete na kašu a zmrazíte na 5 hodín. Ak potrebujete dosladiť, použite napríklad med. Výbornou alternatívou môže byť aj vegánska zmrzlina. Jednoducho zoberte banán v šupke a dajte ho na 2 hodiny do mrazničky. Potom ho vyberte, počkajte 10 minút, ošúpte a rozmixujte. Výborná a jednoduchá pochúťka!

 

 

 

 

4.      Oriešky natural

Lepšou možnosťou ako si dopriať oriešky je staviť na prírodnú chuť. Bez soli a opekania, len tak prirodzene. Odporúčame si ich však navážiť a zjesť len určité množstvo, pretože ide predsa len o tuky. Držíme sa hesla, s ničím sa to nemá preháňať.

 

 

 

 

5.      Domáce dipy bez konzervantov

Pripravte si doma chutné dipy, do ktorých môžete namáčať napríklad zeleninu. Skúste guacamole, ktoré pozostáva najmä z avokáda.

 

Potrebujete jedno dozreté avokádo (hnedé), cesnak, soľ, korenie a paradajky. Všetko spolu rozmixujte na jednoliatu konzistenciu.

 

Foto: Pixabay.com

via GIPHY

 

 

Autor: Katarína V. 

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Recept na rýchly hrnčekový koláč

Podľa čoho vybrať zimné rukavice na šport?

Zoznam vecí do detského tábora, aby ste na nič nezabudli!

Máta vás zápcha? Stavte na prírodné prostriedky v boji proti nej

Zárobok popri materskej. Ako si hľadať prácu na doma?