Portál pre mamičky a ich detičky

Dojčenie

Mnoho ľudí si myslí, že keď dojčiť chcú a budú sa snažiť, dojčenie pôjde bez problémov. Niekedy však pre úspešné dojčenie treba spraviť viac, než len chcieť.

Keď si v prvých dňoch dojčenia nie sú mamičky isté, či je všetko tak, ako má byť, váhajú, či zavolať poradkyni a hovoria si, že sa to zlepší, keď prídu domov. Potom sa vyskytnú viaceré otázky a neistoty a mamičky už o poradenstvo pri dojčení majú veľký záujem, ale nie sú si isté, či ten ich problém skutočne stojí za telefonát. Boja sa obťažovať. Nevedia, kto sa im na druhom konci ozve a ako to bude prebiehať. A tiež veľakrát nevedia, čo už by im niekto vôbec mohol poradiť. Ale poradiť sa skutočne dá, ohľadne dojčenia existuje množstvo postupov, protokolov na riešenie problémov, techník a skúseností, ktoré skutočne nie sú bežne známe.

A v prvom rade, niet nad praktickú ukážku správnej polohy a prisatia (niekedy rozhodujú naozaj detaily, ktoré možno postrehnúť a nacvičiť jedine pri osobnom kontakte). Nedajte sa odradiť tým, že na internete či v časopisoch sa opakovane vyskytujú riešenia, ktoré ste už vyskúšali a nepomohli vám.

Prechádzajte sa aspoň 30 minút päťkrát do týždňa. Namiesto autobusu, či auta, zájdite do obchodu pešo. Prichádza jar a vonku začína byť skutočne prekrásne. Alebo zájdite so svojou kamarátkou na prechádzku do parku :)

  • Zdroj: Mamila, o.z.

Tento materiál sa môže kopírovať a šíriť bez predchádzajúceho dovolenia s podmienkou, že nie je použitý v žiadnom kontexte, ktorý by porušoval Kódex WHO o marketingu náhrad materského mlieka.